Aktuality - co se bude dít v knihovně

VÝSTAVA BETLÉMŮ V KNIHOVNĚ - v sobotu a neděli 7. - 8. prosince 2019, v čase 15:00 - 19:00hod. budou v naší knihovně vystaveny betlémy zapůjčené z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ZUŠ Rudolfa Firkušného Napajedla, od pana Emila Slámy, paní Radky Křivové a betlémy od soukromých sběratelů.
Mimo vystavených betlémů, bude pro děti (a nejen pro ně), připraveno vánoční tvoření. Kdo nestihl vánoční dílničky může si za drobný peníz vyrobit anděla, pískovanou hvězdičku, vánoční baňku a papírový betlém v knihovně. Je připraven i prodej drobných vánočních předmětů a betlémů pana Emila Slámy.
Betlémy  budou v knihovně vystaveny až do 20.12.2019. Prohlédnout si je tedy můžete i v otevírací době knihovny, tj. každou středu,  17:00 - 19:00hod., popř. dle domluvy.

SILVESTROVSKÝ POCHOD 2019 - sraz účastníků je 31. prosince 2019, v 10:00hod. u obecního úřadu. Pochod se koná za každého počasí. Trasa do 15km.

KNIŽNÍ VÝZVA VOŘÍŠKA OLDŘÍŠKA
Naše knihovna ve spolupráci s voříškem Oldříškem připravila pro dětské čtenáře v roce 2019 knižní výzvu. Stačí v průběhu celého roku 2019 přečíst 5 knih s danou tématikou (kniha od českého autora, kniha ve které je hlavní postava zvíře, kniha s fantasy tématikou, komiks, kniha vydaná v roce 2019) a povyprávět jejich obsah paní knihovnici. Za každou přečtenou knihu dostane čtenář nálepku. A po získání všech 5-ti nálepek čeká na šikovného čtenáře odměna!

Kouzelné čtení s Albi tužkou - v knihovně si můžete vyzkoušet, jak tužka funguje a popřípadě si domů zapůjčit knihu Pohádkové učení. Tužku si domů zapůjčit nelze.

Pro školáky a jejich rodiče:
Potřebujete-li obalit učebnice, přineste je do naší knihovny  nebo na obecní úřad, přiložte lístek s kontaktem na Vás(email, nebo telefon) a uveďte počet učebnic. Učebnice Vám obalíme do pevného obalu z PE za 15Kč/kus.

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Knihovny Boženy Benešové Napajedla nebo Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji tyto dvě knihovny - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

Děkujeme všem příznivcům naší knihovny za knižní dary.

Letos máme k dispozici tři výměnné soubory z Krajské knihovny ve Zlíně. Tj. spousta knih k vypůjčení - knihy pro dospělé        i dětské čtenáře, odborná literatura!

Zajímá-li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v letech 2014 - 2019, můžete se podívat na fotografie zde: https://vicenici.rajce.idnes.cz/

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: https://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.